top of page

POİ Medya Hizmeti

Google Plus, Facebook Places, Foursquare, Yandex, TomTom, Navteq gibi konum tabanlı (sosyal) medyalarda işletme verilerinizin doğru ve etkin biçimde yer almasını ve bu medyalarda kurumsal iletişim ve pazarlama yapmanızı sağlıyoruz. İlgi noktalarınızı (mağaza, şube, bayi vb.) yani POİ’leriniz için kapsamlı bir MEDYA yönetim hizmeti sunuyoruz.

Nasıl yapıyoruz

 

  • Sizden nokta içeriklerini alıyoruz (işyeri adları, adreslerii, iletişim bilgileri, görselleri vb.)

  • İçerikleriniz eksik ise tamamlıyoruz (noktalarınızı fiziki olarak ziyaret etmek gerekse bile)

  • Adreslerinizi Doktor Adres adlı yazılımımız sayesinde kusursuz hale getiriyoruz (yazım yanlışları, eksik elementler, coğrafi pozisyon vb.)

  • Verilerinizi hedeflediğimiz medyalara özel formatlıyoruz.

  • Verilerinizi sizin adınıza bu medyalara iletiyoruz, takip ediyoruz, yayınlanmasını sağlıyoruz.

  • Yaptığımız işleri size raporluyoruz.

  • Daha sonra güncelleme gerektiği zaman tüm güncelleme işlerini yapıyoruz.

Poimedya sayesinde bu konum tabanlı sosyal medyalarda artık insanlar sizi kolaylıkla buluyor ve etkileşime geçebiliyor. Kurum kimliğiniz bütün halde tüm bu mecralarda sizi eksiksiz temsil ediyor.

Peki neden bu medyalarda bulunmak lazım?

Konum tabanlı medyalar tüketicilerin ürün ve hizmetlere dolayısıyla işletmelere erişmesi için her geçen gün daha çok kullanılıyorlar. Bu konum tabanlı harita uygulamaları markaların müşterileri ile fiziksel etkileşimine de sebep olduğu için oldukça önemli haldeler. Buralarda bulunmaz iseniz bayileriniz, mağazalarınız, franchisee’leriniz sizin kontrolünüz dışında kalacaktır.

Fiziki lokasyonlara sahip bir markanın konum tabanlı web ve mobil uygulamalarda bulunması ve bu uygulamarı etkin kullanması hem kurumsal iletişim hem de pazarlama aktivitelerine ciddi destek sağlamakta.

 

Kurumların fiziki yerlerinin yani bayi, mağaza, şube, franchisee, acente gibi noktalarının popüler harita tabanlı uygulamalarda eksiksiz yer almasını, verilerin yönetilmesini, bu medyalar üzerinde kurumsal iletişim ve pazarlama faaliyetlerinin etkin yapılmasına destek veren Mapaktif A.Ş. e-pazarlama ekibi bu hizmeti “poimedya” olarak adlandırmaktadır. Point Of Interest (POI) yani ilgi noktaları genel olarak işletme verilerini ifade etmektedir.

Poimedya sayesinde işletmelerin birden çok medyada veri oluşturma, güncellenme, sahiplenme (claiming), standartlaştırma ve kampanya yönetim işlemlerini yapmak için vakit ve kaynak ayırmasına gerek kalmamaktadır.

Poimedya hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz lütfen bize ulaşın.

poi-medya-hizmeti.png
POIMEDYA_KANALLAR.png
bottom of page